НБУ введе в обіг 5-гривневу монету на честь пуску ракети-носія "Зеніт-3SL"


З 19 вересня 2019 року НБУ вводить в обіг пам’ятну монету номіналом у 5 гривень "Перший пуск ракети-носія "Зеніт-3SL"

Про це повідомляє прес-служба державного підприємства "Конструкторське бюро "Південне" ім. М.К. Янгеля". Об этом сообщает dsnews.in.ua со ссылкой на СМИ.

Як повідомляється на сайті НБУ, монета присвячена важливому етапу в історії розвитку вітчизняного та міжнародного ракетобудування – першому пуску ракети-носія "Зеніт-3SL" (розробка КБ "Південне") з плавучої платформи "Одіссей", який відбувся 28 березня 1999 року й успішно продемонстрував пускові можливості ракетно-космічного комплексу "Морський старт".

Програма "Морський старт" – один із найцікавіших і революційних міжнародних космічних проектів кінця XX століття, який уперше реалізував ідею використання морської платформи для здійснення космічних запусків із екваторіальної зони. Це дає змогу максимально використовувати ефект обертання Землі та виводити на орбіту вантаж більшої маси з меншими затратами палива. Унікальність ракети-носія "Зеніт-3SL" полягає в її екологічній чистоті, що є на сьогодні надзвичайно важливим.

На аверсі монети розміщено: угорі – малий Державний Герб України, під яким напис Україна; у центрі – стилізовану композицію, що символізує запуск ракети-носія "Зеніт-3SL"; унизу написи: номінал 5 ГРИВЕНЬ та рік карбування монети 2019; логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (унизу праворуч).

На реверсі монети на дзеркальному тлі розміщено стилізоване зображення плавучої платформи, ліворуч від якої – корабель; по колу написи: ПРОГРАМА "МОРСЬКИЙ СТАРТ" (угорі) та ПЕРШИЙ ПУСК РАКЕТИ-НОСІЯ "ЗЕНІТ-3SL" (унизу).

Тираж такої монети буде 40 000.


Джерело статті: “http://espreso.tv/news/2019/09/09/nbu_vvede_v_obig_5_gryvnevu_monetu_na_chest_pusku_rakety_nosiya_quotzenit_3slquot”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя